Sprzt Gamma Zaplecza 813.jpg

Jak nabyć sprzęt do firmy?

Współczesne firmy nie mogą funkcjonować bez sprzętu informatycznego. Im większa firma, tym większe zapotrzebowanie na infrastrukturę IT. Nie wiesz, w który sposób możesz pozyskać takie wyposażenie dla naszego przedsiębiorstwa? Sprawdź w naszym artykule, z jakich źródeł finansowania wato korzystać a jakich się wystrzegać.

Po pierwsze pomóc może nam nasz własny kapitał. Jest to najtwardsza i najtańsza forma inwestycji w sprzęt IT. Kolejnym punktem wyjścia jest leasing. Ostatnio stanowi on coraz dużo popularny wybór wśród przedsiębiorców. Kusi w ostatnim przypadku przede wszystkim niskie oprocentowanie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy właścicielami wyleasingowanego sprzętu, a jedynie jego posiadaczami. Z takiej formy wsparcia korzystają najczęściej mniejsze firmy.

Dobrym rozwiązaniem problemu może pokazać się również pomoc programów unijnych. Środki możemy pozyskać od Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych także wchodzi tutaj w grę. Zapewnia on nam wsparcie ofiarowane na dowolny cel a nie wymaga zwrotu otrzymanej przez nas kwoty.
Jednym z gorszych źródeł jest wzięcie kredytu. Wymaga to cierpliwości, gdyż uzyskanie jakiegokolwiek świadczenia pieniężnego z banku wiąże się z długim czasem oczekiwania, stosem wszelakich umów i niekiedy wysokim oprocentowaniem. Inną metodą może stać się otworzenie kolejnych źródeł przychodów, czyli nowych przedsiębiorstw. Na pewno pomoże Ci w tym Urząd Pracy. Pamiętaj, że takie przedsięwzięcie stanowi swoistego rodzaju ryzyko.


biznesowe artykuły: Najpopularniejsze systemy ERP


Jak widać, warto wybrać odpowiednie dla naszej firmy formy finansowania infrastruktury IT. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwe oprocentowania czy bezzwrotność uzyskanej kwoty. Niekiedy należy poczekać z założeniem biznesu i już zawczasu nagromadzić nieco oszczędności. Pamiętajmy też, że najczęściej wybieranym źródłem finansowania jest leasing. Być może właśnie nad taką opcją powinniśmy się zastanowić. Dużo przedsiębiorców zaufało już takiej formie pozyskania sprzętu komputerowego. Że będziesz następny? Sam jednak zdecyduj, co jest w okresie Ci pomóc, a czego lepiej uniknąć. Mamy nadzieję, że artykuł podsunął Ci pewne odpowiedzi, co zrobić, jeśli jesteś aktualnie w takiej sytuacji. Będzie dobrze!!!